doğal ürün nedir

Doğal ürün nedir? Neden doğal ürünleri tercih etmeliyiz?

Doğal ürün nedir? Neden doğal ürünleri tercih etmeliyiz?

Doğal ürün, içerisinde kimyasal bir ürün bulundurmayan, insan eliyle laboratuvarlarda üretilmiş yapay bir ham madde katılmamış ürünlere verilen genel bir tanımdır. Örneğin doğal aromalar doğrudan bitkilerden vs. elde edilirken yapay aromalar laboratuvarda farklı kimyasallar ile üretilebilmektedir. Tat olarak herhangi bir farkı bulunmadığı için ne yazık ki son üründe doğal veya yapay olduğunu genelde anlayamayız.

Peki doğala özdeş aromalar nedir? Nasıl doğala özdeş bir ham madde olabilir?

Doğala özdeş tabiri genellikle aromalarda gördüğümüz bir tanımdır. Örneğin toz bir içecek düşünelim. İçerisinde doğala özdeş çilek aroması var. Bu aslında tam olarak yapay bir ham madde değildir. Doğada bulunan bitki veya mantarlar gibi doğal kaynakların laboratuvar ortamında kimyasal işlemlerden geçirilmesiyle istenilen son tadın oluşturulmasıdır. Yani başlangıçta doğal bir kaynak kullanılmakta fakat laboratuvar ortamında bu ham madde işlem görmektedir. Yapay aromaya göre nispeten iyi olsa da içerisinde doğala özdeş aroma bulunan ürünlerden de sakınmakta fayda vardır.

Bir ürün doğal ürün olacaksa içerisinde doğal olmayan hiçbir ham madde bulunmamalıdır.

Evet nasıl ki %100 doğal ürün ibaresiyle satılan bazı ürünlerin içerisinde doğal olmayan ham maddeler bulunsa da gerçekte bunlar sadece birer etiket kandırmacası olarak düşünülebilir. Raflarda gördüğümüz çoğu doğal üründe bu örneklere rastlamak mümkündür. Peki biz nasıl emin olacağız? Bir ürünün doğal olup olmadığını denetleyip sertifikalandıran kurumlar bulunması rağmen organik sertifikalar kadar revaçta değil bu yüzden herhangi bir belgeye, sertifikaya itibar edip tam anlamıyla güvenmek yerine en güvenilir kaynak olan kendi bilgimize göre ürünleri tercih etmeliyiz.

Doğal ürünleri ve doğal olmayan ürünleri günlük hayatımızda ne kadar sık kullanıyoruz? Satın aldığımız ürünlerin içeriklerini kontrol ediyor muyuz?

Son yıllarda sosyal medya ile gelişen ve bilinçlenen bir etiket okuma kültürü ülkemizde son yıllarda daha da ilerlemektedir. Biz bu alışkanlığı bireysel ve ailesel olarak edinebildik mi? Bunu sorgulayıp iyice üzerine gitmemiz gerekiyor. Hiçbir firma %100 güvenilir değildir. En azından biz her durumda şüpheyle yaklaşmalı ve iyice sorgulamalıyız. Kullandığımız ürünü, tükettiğimiz bir gıdayı tam olarak bilmek bizim en doğal hakkımız olmalı. Aldığımız ürünlerin içerisinde bilmediğimiz bir ham madde bulunuyorsa bunu iyice araştırmalı ve öğrenmeliyiz.

Doğaldangelsin.com üzerinde bulunan ürünler %100 doğal mı?

Biraz önce sizlere belirttiğimiz gibi hiç kimseye, hiçbir siteye, hiçbir firmaya güvenmeyin. Lütfen alacağınız ürünlerin içeriklerini kendiniz kontrol edin ve sürekli olarak bunun bilincinde olun. Doğaldangelsin.com size satışını yaptığı bütün ürünlerin içerikleri sunar. Bu bizim şirket politikalarımızdan biridir. Web sitemizde bulunan ürünler arasında içeriği bulunmayan bir ürün görürseniz lütfen bunu ikaz edin. En kısa sürede tamamlayacağımıza söz veriyoruz.

Bilmediğiniz, araştırdığınız halde bilgi bulamadığınız bir ham madde görürseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yalnızca doğal ürün satışı yapmıyoruz, sizi bilgilendirmek de bizim görevimizdir. Herkese bilinçli ve sağlıklı günler diliyoruz.

Doğal ürünlerimizi incelemek ve satın almak için mağazamızı ziyaret edin:

Doğal ürünler mağazası

Neden? Doğal Deodorant

Yazımızda doğal deodorant nedir, doğal deodorant çeşitleri nelerdir? Doğal deodorant kullanalım ama neden kullanılmalı? Doğal deodorantın diğer deodorantlardan farkı nedir bundan biraz bahsetmeye çalışacağız.

doğal deodorant

Öncelikle piyasada satılan deodorantlardan bahsedelim. Antiperspirant deodorantlarını duymuşsunuzdur. Bu deodorantların ter kokusu engellemekte daha olduğu söylenmektedir. Peki antiperspirant deodorantların doğal deodorantlardan farkı nedir? Gelin açıklayalım. Antiperspirant deodorantlar içerisinde bulunan alüminyum türevleri ile terlemeyi engellerler. Terleme olmayınca da doğal olarak ter kokusu da oluşmamış olur. Bu tür deodorantlar içerisinde bulunan parfüm kokusuyla da ter kokusunu almaz ve parfüm kokusunu alırsınız. Bu da tabi ki hoşumuza gider.

Ancak terlemeyi engellemesi sağlıklı mı? Terlemenin vücut sağlığına yararı yok mu? Tabi ki yararı var. Terlemeyle birlikte vücut klima sistemini çalıştırır. Terlemeyle birlikte vücut toksinleri ve hastalıkları vücuttan atar.  Vücutta bulunan zararlı civa ve kurşun gibi bileşenlerin vücuttan atılmasını sağlar. Araştırmalara göre vücudun zararlı maddelerinin %30’u terlemeyle beraber atılmaktadır. Terlemenin aynı anda kalp ve damar hastalıkları için de iyi geldiği söyleniyor. Vücut ısısı artıkça ve terledikçe kalp daha hızlı çalışıp vücudun dolaşım sistemini hızlandırır. Düzenli olarak terlemenin sağlığın üzerine uzun süreli etkileri vardır.

Terlemenin vücud sağlığına üzerine etkileri sayılmayacak kadar fazla. Ancak perspirant deodorantlar koltuk altı gözeneklerii kapatarak terlemeyi engelliyorlar. Aynı zamanda koltuk altı bölgesi lenf bezlerinin keşişim yeri olduğu için de hormonal sistem üzerine etken bir bölgedir. Yurtdşında üniversitelerde yapılan bir çok araştırma alüminyum içeren deodorantlarla göğüs kanseri arasında muazzam bir ilişki olduğunu ortaya koymuştur. Bu yüzden tavsiyemiz kimyasal içerikli deodorantlar yerine doğal deodorant kullanmanız.

Dogaldangelsin.com ‘da sizlere sunduğumuz doğal deodorantlar alüminyum zirkonyum ve alüminyum klorohidrat gibi alüminyum türevleri içermiyor. Doğal deodorant olarak size önerimiz Yeşilmarka doğal deodorantlarıdır. Yeşilmarka doğal deodorant çeşitleri ter kokusunu engellemek için doğal minerallerin gücünden yararlanmaktadır. Mineral tuz sayesinde koltuk altı gözeneklerini kapatmaz. Terlemeyi engellemez, ter kokusunu engeller.

Doğal deodorant ter kokusunu engellemek için, koltuk altında oluşacak zararlı bakterilerin gelişimini engeller. Bu sayede terleme olağan yapısıyla devam ederken, ter kokusu oluşmaz. Alkol ve parfüm içermeyen doğal deodorant bunun yerine bitki yağları ve özleri içermektedir. Kullanım olarak roll on deodorantlar şeklinde konforlu şekilde kullanılır. Kullanım alışkanlıklarınızı değişmeden doğal yollarla terlemeyi engellemek için doğal deodorantları tercih ediniz. 

Doğal deodorantlara ulaşmak için tıklayınız

Doğal Ürünler Satış Sitesi

Bir online alışveriş sitesi düşünün ki sadece doğal ürünler satıyor. Ancak ürünleri siteye koymadan önce her ürünün içeriğini kontrol ediyor. Bunu da eğitimli mühendis kadrosuyla yapıyor ve sadece güvenilir doğal ürünleri sitesinde sunuyor. İşte Doğaldangelsin.com bu düşünceyle hayata geçti.

Dogaldangelsin yepyeni bir online alışveriş sitesi, ancak arkasında yılların deneyimini barındıran ve online alışverişte uzmanlaşmış bir kadrosu var. Bugün için yeni olan Dogaldangelsin.com pek yakında sektördeki öncü siteler arasında yerini alacak.

Doğal ürünler başlığı altında doğal temizlik ürünleri, doğal gıda ürünleri, doğal bakım ürünleri, doğal güzellik ürünleri ve doğallığınıza fayda saylayacak birçok doğal hammaddelerden üretilen ürünler sunulacak.

Doğal temizlik ürünleri başlığı altında; ev ve ofis temizliğiniz için gerekli olan temizlik ürünleri, çamaşır ve bulaşık temizlik ürünleri ve dahası bulunuyor. Doğal gıda ürünleri başlığı altında; formunu korumak, kilo vermek yada almak isteyen, sağlıklı beslenen ve sağlığına dikkat eden herkesi çağırıyor. Doğal güzellik ve bakım ürünleri başlığında; zehirlenmeden günlük bakımını yapmak isteyen ve güzelliğine güzellik katmak isteyenleri çağırıyor.

Dogaldangelsin.com ‘da sizlere sunulan hiçbir ürün sls, paraben, formaldehit, yapay tatlandırıcı, yapay boyar maddeler, zararlı katkı maddeleri, zararlı kimyasallar ve kanserojen bileşenler içermiyor. Tamamı sağlıklı ürünlerden oluşan bir butik site sizi bekliyor.

Siz yeter ki doğal ürünler isteyin, en doğalı Dogaldangelsin…

Doğal Ürünler Nerede Satılır?

Doğal ürünler nerede satılır diye merak ediyorsanız? Artık doğal ürünler satışının gerçekleştirildiği yepyeni bir site var Dogaldangelsin.com. Doğaldangelsin.com Emsay Group bünyesinde kurulan ve sağlıklı yaşam ürünlerinin satışının yapıldığı yepyeni bir online alışveriş sitesi. 

 

Doğal ürünler hızlı kargo, uygun fiyat ve profesyonel ekibimiz tarafında sizlere sunulacak. Sitemizde görmek istediğiniz ürünler hakkında bize bilgi verebilirsiniz. Doğaldangelsin.com olarak zararlı katkı maddeleri içermeyen, sağlıklı içeriklere sahip ürünleri sizlere sunuyoruz. Kendi sağlığını, çevre sağlığını, çocuklarının ve ailesinin sağlığını düşünen herkese özel çözümler sunuyor.

 

Hem toptancılığını yaptığımız doğal ürünlerle, hemde üretimlerini yaptığımız doğal markalarımızla sizlerin hizmetinizde olacak. Doğal ürünler istiyorsanız, isteyin Dogaldangelsin 🙂