İçeriğinde SLS, SLES, DEA, Hydantoin, Formaldehit, Paraben ve Petrokimyasal hammaddeler içermeyen doğal duş jeli bu kategoride. İçerisinde doğal yağlar ve doğal hammaddeler bulunana doğal duş jeli ile doğal temizlik ve bakım sizlerle. Bakım ve doğal temizlik için doğal duş jeli Dogaldangelsin.com ‘da.

Gösterilen sonuç sayısı: 7

Kenar çubuğunu göster

Duş jelleri günümüzde sabuna alternatif olarak kullanımı artarak yaygınlaşmaktadır. Duş jelleri kullanım açısından pratik oluşu , hijyen açısından iyi olması sebebi ile kullanılmaktadır. Çok sayıda koku seçeneğine sahip oluşu ve cildi yumuşattığı için de tercih sebebidir.

Alerji riski

Eğer alerjik bir cilt yapısına sahip iseniz duş jellerinin içerdiği koku esanslarının yapısı nedeni ile alerjik reaksiyon gösterebilirsiniz. Böyle bir durumda doğal koku esansları kullanan markalar veya koku esansının az olduğu veya hiç kullanılmadığı duş jelleri tercih edilmelidir.

Cildin tahriş olması ve pH değerleri

Duş jellerinin içerdiği bazı kimyasal maddeler ve cilt yapınıza uygun olmayan maddeler bulunabilir. Sağlığınız için doğal madde içeriğine sahip olan markalar kullanmanızı öneririz. Buna karşın çok sık duş alımı ve miktarın fazla kullanımı tahrişe sebep olabilir.

Duş jelleri cildin pH dengesini bozabilir. pH dengesi bozulduğu takdirde vücutta cilt mantarı , egzama , tahriş gibi etkiler görülebilir. Bu sebeple pH değerinin 7 den düşük olmaması ve asidik etki göstermemesi tavsiye edilir.