Doğal protein tozu arıyorsanız doğru yerdesiniz. Zararlı katkı maddeleri içermeyen ve sağlıklı hammaddelerle üretilen doğal protein tozlarıyla protein ihtiyacınızı doğal çözüm üretebilirsiniz. Protein tozları içerisinde yapay tatlandırıcılar, yapay aromalar, yapay katkı maddeleri, menşei ve gerçek kaynağı tam belli olmayan protein kaynakları kullanılabiliyor. Doğaldangelsin.com ekibi olarak sizler için en iyi doğal protein tozunu seçip, sergiliyoruz. Şu an için doğal whey protein tozunu sizlerle buluşturuyoruz. Sağlıkla tüketiniz 🙂

Gösterilen sonuç sayısı: 4

Kenar çubuğunu göster

Doğal protein tozları topaklaşma engelleme ajanları içermez. Bunların en çok kullanılanlardan biri silikon dioksittir. Bu hammaddenin kullanılmasının nedeni toz ürünlerde ambalaj içinde topaklaşmanın engellenmesi ve aynı zamanda sıvı içerisinde de çözünmenin kolaylaşmasıdır. Doğal protein tozu silikon dioksit içermez.

Doğal olmayan protein tozlarında kullanılan diğer bir hammadde de yapay aromalardır. Yapay aromalar kimyasal yollarla sentezlenirler ve kimyasal yapısı doğal aromalardan farklıdır. Doğal protein tozu yada doğal whey protein tozu yapay aroma kullanılarak üretilmemektedir.

Doğal protein tozları içerisinde yapay tatlandırıcılar da bulunmaz. Yapay tatlandırıcılar arasında protein tozlarında en çok kullanılanı Aspartam, Asesülfam-K 'dır. Şeker lezzeti verebilme anlamında alternatifsiz ürünlerdir. Protein tozunu açtınız ve ilk açtığınız an muazzam bir tatlı koku geliyorsa anlayın ki içerisinde bu yapay tatlandırıclar bulunmaktadır. Tavsiyemiz o kapağı kapatın ve daha o ürünü almayın 🙂 Protein tozunda bulunan bu yapay tatlandırıcıların zararlarını internette literatür ve makalelerde araştırabilirsiniz. Doğal protein tozu ise doğal tatlandırıcılar içerir. Bunlardan en bilineni stevia, sorbitol ve xylitoldur.