Genel

Neden? Doğal Deodorant

Yazımızda doğal deodorant nedir, doğal deodorant çeşitleri nelerdir? Doğal deodorant kullanalım ama neden kullanılmalı? Doğal deodorantın diğer deodorantlardan farkı nedir bundan biraz bahsetmeye çalışacağız.

doğal deodorant

Öncelikle piyasada satılan deodorantlardan bahsedelim. Antiperspirant deodorantlarını duymuşsunuzdur. Bu deodorantların ter kokusu engellemekte daha olduğu söylenmektedir. Peki antiperspirant deodorantların doğal deodorantlardan farkı nedir? Gelin açıklayalım. Antiperspirant deodorantlar içerisinde bulunan alüminyum türevleri ile terlemeyi engellerler. Terleme olmayınca da doğal olarak ter kokusu da oluşmamış olur. Bu tür deodorantlar içerisinde bulunan parfüm kokusuyla da ter kokusunu almaz ve parfüm kokusunu alırsınız. Bu da tabi ki hoşumuza gider.

Ancak terlemeyi engellemesi sağlıklı mı? Terlemenin vücut sağlığına yararı yok mu? Tabi ki yararı var. Terlemeyle birlikte vücut klima sistemini çalıştırır. Terlemeyle birlikte vücut toksinleri ve hastalıkları vücuttan atar.  Vücutta bulunan zararlı civa ve kurşun gibi bileşenlerin vücuttan atılmasını sağlar. Araştırmalara göre vücudun zararlı maddelerinin %30’u terlemeyle beraber atılmaktadır. Terlemenin aynı anda kalp ve damar hastalıkları için de iyi geldiği söyleniyor. Vücut ısısı artıkça ve terledikçe kalp daha hızlı çalışıp vücudun dolaşım sistemini hızlandırır. Düzenli olarak terlemenin sağlığın üzerine uzun süreli etkileri vardır.

Terlemenin vücud sağlığına üzerine etkileri sayılmayacak kadar fazla. Ancak perspirant deodorantlar koltuk altı gözeneklerii kapatarak terlemeyi engelliyorlar. Aynı zamanda koltuk altı bölgesi lenf bezlerinin keşişim yeri olduğu için de hormonal sistem üzerine etken bir bölgedir. Yurtdşında üniversitelerde yapılan bir çok araştırma alüminyum içeren deodorantlarla göğüs kanseri arasında muazzam bir ilişki olduğunu ortaya koymuştur. Bu yüzden tavsiyemiz kimyasal içerikli deodorantlar yerine doğal deodorant kullanmanız.

Dogaldangelsin.com ‘da sizlere sunduğumuz doğal deodorantlar alüminyum zirkonyum ve alüminyum klorohidrat gibi alüminyum türevleri içermiyor. Doğal deodorant olarak size önerimiz Yeşilmarka doğal deodorantlarıdır. Yeşilmarka doğal deodorant çeşitleri ter kokusunu engellemek için doğal minerallerin gücünden yararlanmaktadır. Mineral tuz sayesinde koltuk altı gözeneklerini kapatmaz. Terlemeyi engellemez, ter kokusunu engeller.

Doğal deodorant ter kokusunu engellemek için, koltuk altında oluşacak zararlı bakterilerin gelişimini engeller. Bu sayede terleme olağan yapısıyla devam ederken, ter kokusu oluşmaz. Alkol ve parfüm içermeyen doğal deodorant bunun yerine bitki yağları ve özleri içermektedir. Kullanım olarak roll on deodorantlar şeklinde konforlu şekilde kullanılır. Kullanım alışkanlıklarınızı değişmeden doğal yollarla terlemeyi engellemek için doğal deodorantları tercih ediniz. 

Doğal deodorantlara ulaşmak için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir